He

„MIRSIU IŠ SKAUSMO“, – užsigavęs, susižeidęs, prastai pasijutęs sako vaikas ar paauglys. Kaip reikėtų suprasti tokius žodžius? 

 

Kiekvienas žmogus turi skirtingą skausmo jutimo slenkstį, tad gali būti, kad vaikui/paaugliui skauda taip, kad tai pasako automatiškai. Be to, jis išsigąsta, pasimeta, nežino ką daryti. Gali būti, kad šiems jausmams saugiai „išeiti“ padeda frazė „Mirsiu iš skausmo“.  Kita vertus, susižeidęs vaikas/paauglys gali norėti daugiau užuojautos ir paglobojimo, o iš ankstesnės patirties yra išmokęs, kad to sulaukia tik pasitelkęs dramatiškus būdus.

 

Vaikas ir paauglys jausis suprastas, nuramintas, saugus, sulaukęs pagalbos ir palaikymo. Taip pat mokysis empatijos, užuojautos, padėti kitam, jeigu iš tėvų girdės: „Parodyk, kur užsigavai. Leisk papūsiu.“; „Matau, kad tau skauda. Ar apkabinimas padėtų sumažinti skausmą?“; „Užjaučiu, kad taip skaudžiai užsigavai. Nori, kad apžiūrėčiau, kur susižeidei?“. 

Mirsiu iš skausmo.png

Visais rūpimais klausimais apie vaikų elgesį ir savijautą kviečiame pasitarti su psichologu Paramos vaikams centro TĖVŲ LINIJOJE. Paskambinkite 8 800 900 12. Skambučiai nemokami ir anonimiški.