Vilniuje atidaroma pagalbos telefonu linija tėvams

 

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienio rytą lankysis Paramos vaikams centre, kur atidarys pirmąją šalyje konsultacinės pagalbos telefonu liniją vaikus auginantiems tėvams „Tėvų linija“.

 

Šių metų pradžioje įsigaliojo įstatymas, draudžiantis bet kokį smurtą prieš vaikus. Tačiau, nevyriausybinių organizacijų duomenimis, daugiau nei pusė tėvų vis dar yra linkę vaikus auklėti smurtu. Didžiausia problema, kad tėvams trūksta prieinamos informacijos ir jie nežino, kokios priemonės geriausiai padėtų spręsti iškylančius sunkumus su vaiku.

 

Prezidentės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ inicijuotas ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos remiamas projektas „Tėvų linija“ nuo šiol teiks prieinamą ir nemokamą konsultaciją telefonu visos šalies tėvams, susiduriantiems su vaikų auginimo ir auklėjimo iššūkiais.

 

Kiekvieną vakarą, darbo dienomis nuo 17 iki 21 val., tėvai jau nuo pirmadienio galės skambinti nemokamu numeriu 8 800 900 12 ir su profesionaliu psichologu pasikonsultuoti jiems rūpimais vaikų auklėjimo klausimais. Specialistai bus pasirengę padėti tėvams suprasti vaikų elgesį, patarti dėl dažnai kylančių bendravimo su vaiku problemų įvairiais amžiaus tarpsniais ir rasti geriausią sprendimą. Taip pat padėti nusiraminti, o jei reikia, ir suvaldyti pyktį, kai situacija yra įtempta.

 

Eltos informacija