Tinklalaidė.png

Įtampa ir krizinės situacijos šeimoje

„Vaikai labai gerai jaučia ir greitai pamato, kai tėvų emocinė pusiausvyra, tarpusavio susikalbėjimas bei vienybė susvyruoja. Tuomet ir vaikams kyla įtampa. Jie gali tapti irzlesni, piktesni, sutrikti miegas. Kai kurie, atvirkščiai, užsisklendžia, tačiau jų emocijos verda viduje“, – sako Paramos vaikams centro programos „Pozityvi tėvystė“ vadovė, psichologė psichoterapeutė Erna Petkutė. 

 

Apie tai, kaip su vaikais aptarti sudėtingas situacijas (užsidarymą namuose dėl COVID-19, sumažėjusias pajamas ar darbo netekimą, tėvų konfliktus ir skyrybas) psichologė kalbasi su LRT žurnaliste Giedre Čiužaite. 

 

Sužinosite, kaip su vaikais pasikalbėti be kaltinimų ir priekaištų, kas padeda nusiraminti, kai kantrybė išsenka, kokie signalai išduoda, kad krizė šeimoje yra užsitęsusi ir reikėtų imtis veikti. 

 

 

Tiklalaidę rasite:

 

YouTube: https://youtu.be/VWImYWHvlUE

 

Spotify: https://open.spotify.com/show/5pqer5yYfNz8HKRgCbbVEX

 

Buzzsprout: https://www.buzzsprout.com/1511392/6546403

 

Anchor: https://anchor.fm/tevu-linija

 

 

Tai „Tėvų linijos“ video ir tinklalaidžių ciklas, kuriame Paramos vaikams centro psichologės padeda suprasti, kaip jaučiasi vaikai, kokios gali būti jų elgesio priežastys ir pataria, kaip tėvams elgtis konkrečiose situacijose. 

 

 

Video klipai aktualiais vaikų auklėjimo klausimais –> https://www.tevulinija.lt/kaip-suprasti-vaikų-elgesį-ir-jausm